Proste naturalne sposoby na radzenie sobie z cukrzycą‍Kiedy zdiagnozowano cukrzycę typu 2, większość ludzi zakłada, że musisz zarządzać nią poprzez leki i zmiany stylu życia. Chociaż jest to prawda, istnieje wiele naturalnych środków do kontrolowania cukrzycy typu 2, które nie obejmują drogich leków lub inwazyjnych procedur. W rzeczywistości niektóre z najlepszych metod leczenia cukrzycy są całkowicie darmowe i dostępne dla każdego. Nie musisz żyć z cukrzycą typu 2 na zawsze. Wprowadzając proste zmiany w diecie i stylu życia, możesz kontrolować poziom cukru we krwi i zapobiegać dalszemu rozwojowi powikłań. Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, a nawet odwrócić jej wpływ na Twój organizm!

Spacery

Pierwszym sposobem na naturalne zarządzanie cukrzycą jest codzienny spacer. Może się to wydawać oczywistym wyborem, ale często pacjenci z cukrzycą nie ćwiczą wystarczająco dużo. Już w 1980 roku naukowcy stwierdzili, że chodzenie zmniejszyło poziom glukozy we krwi i hemoglobiny A1c u osób z cukrzycą typu 2. W rzeczywistości wykazano, że chodzenie zmniejsza stężenie glukozy we krwi skuteczniej niż inne popularne ćwiczenia. To dobra wiadomość dla tych, którym nie podoba się pomysł treningu siłowego lub pocenia się na gorących zajęciach jogi.

Jedz zdrową dietę

Zdrowa dieta jest jednym z najważniejszych sposobów na naturalne zarządzanie cukrzycą typu 2. Wiele osób zakłada, że trzeba stosować bardzo restrykcyjną dietę, ale tak nie jest. Podczas stosowania zdrowej diety dla cukrzycy typu 2, należy dążyć do wysokiego spożycia błonnika i niskiego spożycia tłuszczu. Dodatkowo powinieneś starać się jeść dużo pełnych ziaren, warzyw i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Twoja dieta powinna być również bogata w ryby i kurczaka, a niska w czerwone mięso i inne rodzaje tłustych pokarmów.

Spróbuj naturalnych suplementów

Możesz również spróbować wziąć naturalne suplementy, aby zarządzać cukrzycą typu 2. Niektóre z najlepszych suplementów na cukrzycę obejmują niacynę w niskich dawkach, cynamon i kurkumę. Istnieją również dowody, że suplementy witaminy D mogą spowolnić rozwój cukrzycy typu 2. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry pomysł, aby wziąć multiwitaminę, jeśli masz cukrzycę typu 2. A jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości pewnego składnika odżywczego, możesz być bardziej narażony na rozwój cukrzycy w wyniku.

Monitoruj stale poziom glukozy we krwi

Innym sposobem na naturalne zarządzanie cukrzycą jest stałe monitorowanie poziomu glukozy we krwi. Możesz to zrobić, badając swoją krew glukometrem. Kiedy sprawdzisz poziom glukozy we krwi w domu, będziesz w stanie stwierdzić, czy musisz wprowadzić zmiany w swojej diecie lub lekach. Śledzenie poziomu glukozy może pomóc w zapobieganiu powikłaniom cukrzycowym i wprowadzeniu zmian w stylu życia, zanim dojdzie do pełnej diagnozy cukrzycy. Przed rozpoczęciem monitorowania poziomu glukozy we krwi należy porozmawiać z lekarzem na temat najlepszego sposobu, w jaki można to robić. Może być również potrzebne specjalne szkolenie, jeśli wcześniej nie używałeś glukometru.